Beskrivelse
Alexandra high apex Bh er lavet i blød mesh med søde prikker fremstillet af fine genanvendte materialer. Den høje apex pasform giver god støtte og er en klar anbefaling til kvinder med større barm. Hav det komfortabelt og føl dig fantastisk til mode iført hele sættet med matchende Alexandra trusse eller Alexandra g-streng
Denne BH er velegnet til større skålstørrelser, fordi den har skåle med høj apex, det giver den god støtte. Den har et klassisk udtryk, som ingen lingeriskuffe skal mangle. Den feminine og smukke BH er ikke kun flot, men er også et stykke utrolig behageligt undertøj.
- Lavet med genanvendte materialer
- Feminin, smukt og behagelig
- Giver god støtte
- Velegnet til større skålstørrelser
- Godkendt vegansk af PETA
- Alle stoffer og trim er Oeko-Tex certificerede
Materialer og vaskeanvisninger
Bh’en er lavet af italiensk blonde af 92% genanvendt nylon og 8% genanvendt elastan. Blødt for af 76% genanvendt nylon og 24% genanvendt elastan. Vask ved 30˚ og gerne i vaskepose
Bh’en er lavet i Bulgarien, på en BSCI certificeret fabrik. Stoffet er godkendt vegansk af PETA og er både GRS og Oeko-tex certificeret. Vil du læse mere om materialerne til det lækre undertøj? Læs vores blogindlæg her og lær mere om de forskellige certificeringer indenfor tøjproduktion her.
Størrelse og pasform
– Størrelsessvarende
– Let hold
– Justerbare stropper
– Hægtelukning bagpå
Underprotection er et dansk undertøjsmærke. Underprotection laver undertøj med fokus på mere bæredygtige og miljøvenlige materialer og produktion, men går samtidig ikke på kompromis med at kunden skal opleve undertøjet som både feminint og behageligt.
Der er endnu ikke nogle anmeldelser.